Hvem er vi?
Ungdomssenteret eies av Norsk Luthersk misjonssamband, men er et tverrkirkelig felleskap. Vi som driver huset i det daglige har det til felles at vi ønsker å følge Jesus. Her er både unge og gamle, høye og lave, runde og smale. Det på innsiden er det viktigste for oss. Vi ønsker å være et varmt, inkluderende, fargerikt, levende fellesskap og en aktuell forsamling i midten av bygda vår hvor alle føler seg velkommen.
Ungdomssenteret er organisert med et styre og et husstyre, og vi er mange som drar lasset sammen og bidrar med ulike større eller mindre oppgaver eller aktiviteter. "Vi løfter sammen" er derfor et uttrykk vi gjerne bruker fordi det som skjer ut fra ungdomssenteret skapes i fellesskap, av frivillige hjerter, hender og hoder.
Vi liker at det er lave skuldre på søndagsmøtene våre og andre arrangementer. Det gir rom for både latter og tårer. Vi arrangerer lørdags- og søndagsskole, gutteklubb og jenteklubb, barnekor, ungdomskor og ungdomsklubb, bibeltimer og bønnemøter, hobbytreff og julemesse, sangkvelder, dameaften og mannstreff. De som vil kan også bli med i en husgruppe/bibelgruppe. Iblandt inviterer vi bygda inn til konserter eller foredrag av ulike slag. Da er det lurt å titte innom.
Vi har nylig pusset opp og er SÅ fornøyd med hvor flott og brukervennlig bygget har blitt!
Nybygget har innvendig nydelig kortreist treverk på veggene, flotte farger, stor takhøyde og store vinduer. Salen er fornyet, vi har fått et hyggelig kafeområde og nylig en flott stenlagt uteplass. Dette har bare vært mulig takket være en enestående innsats fra folk i kirka vår, venner av kirka og mange gode samarbeidspartnere.
Vi er så takknemlig og gleder oss over å ha fått et større bygg med plass til flere, og arealer bedre tilpasset våre behov som også kan være til glede for andre. Huset kan nemlig leies :)
Kom gjerne innom for å se eller prate litt :)